Скрита система панти за вратите на ледената пързалка в Давос
Ледената пързалка в швейцарския зимен курорт Давос трябва да бъде преустроена поради концепция за противопожарна защита, която вече не е адекватна. За вратите е използвана скритата система за панти Tectus TE 640 3D от Simonswerk.
Ледената пързалка в швейцарските Алпи се характеризира с впечатляващата опорна конструкция на покрива от ламинирано дърво. Отправната точка за ремонта е станалата вече неадекватна концепция за противопожарна защита. Затова е проектирана нова входна зона с нови аварийни стълбищни клетки. Част от ремонта включва нов коридор за зрителите и разширени гардероби за отборите.
При ремонта системите панти от Simonswerk намират приложение в почти всички зони. Например, изцяло скритата панта за врата Tectus TE 640 3D, която е с товароносимост до 200 кг на чифт и е много подходяща за използване при врати на имоти. Според Simonswerk тя съчетава висока функционалност с модерен дизайн и е истински универсална. От една страна, това позволява на новите матово черни врати на ледената пързалка да се слеят дискретно и да се изравнят с естествения хибрид от дърво и бетон, което създава минималистичен външен вид. От друга страна, сертифицираната употреба при специални изисквания по отношение на защитата от пожар, дим и шум предопределя системата за използване в обществена сграда с такива размери.
Снимки – Simonswerk.