Устойчиво бъдеще със соларно задвижване: Иновациите на Reflexa
Независимо дали става въпрос за ролетни щори, външни щори, тенти за прозорци или наклонени сенници – в Reflexa много продукти могат да бъдат оборудвани със соларно задвижване. Силата на слънцето се използва, за да се сведе до минимум потреблението на енергия и да се намалят експлоатационните разходи.
С автоматизирани функции, които се адаптират към променящите се метеорологични условия, Reflexa се фокусира върху устойчиви в бъдещето решения. Слънцезащитата е практичен и устойчив начин за подобряване на комфорта на живот, като в същото време се съобразява с околната среда.
Соларният панел с 12 V задвижване и вградена батерия може да се монтира както на капака, така и на стената с помощта на стенна скоба. Батерията е вградена в двигателя и представлява едно цяло с него. В комбинация със соларния панел двигателят с батерия работи самостоятелно. Соларният панел самостоятелно захранва двигателя с необходимата енергия. Това означава, че тези системи не са зависими от външни източници на енергия или сложни кабели, което ги прави идеални за отдалечени или труднодостъпни места. Дори в случай на прекъсване на електрозахранването системата за слънцезащита може да работи безпроблемно.
Допълнителни модели със соларно задвижване
Понастоящем соларното задвижване се предлага за наклонената засенчваща ролетна щора „AsyRoll“, монтираните отпред ролетни щори и всички външни венециански щори. От април със соларно задвижване ще се предлагат и наклонената венецианска щора „AsyFlex“ и вертикалните тенти за прозорци „FenMa“.
Снимки: Reflexa